اژدر آخرالزمانی، سونامی اتمی به پا می نماید

به گزارش وبلاگ دیدگاه، اژدر های تازه روسیه با قابلیت حمل سلاح هسته ای به زیردریایی های اتمی بلگورود تحویل داده می شوند.

اژدر آخرالزمانی، سونامی اتمی به پا می نماید

به گزارش خبرآنلاین؛ دیمیتری کیسلیوف مجری مشهور روس اوایل سال 2022 مدعی شده بود که این سلاح خوفناک می تواند امواج وحشتناکی با ارتفاع بیش از 100 متر از آب های رادیواکتیو ایجاد کند.

این مجری مدعی شده است که قدرت سلاح اتمی پوسایدون می تواند به 100 مگاتن برسد که عدتی دیوانه وار بزرگ است. برای مقایسه بد نیست بدانید که بمب اتمی هیروشما 7 هزار بار ضعیف تر از این عدد بود و چنان صحنه وحشتناکی خلق کرد.

بعضی کارشناسان البته با ادعای 100 مگاتنی بودن قدرت پوسایدون چندان موافق نیستند و آن را اغراق شده می دانند. بمب تزار که قوی ترین بمب هسته ای تاریخ است 50 مگاتن قدرت داشت.

نباید نادیده انگاشت که چنین سلاحی در صورت استفاده اثرات مخربی بر محیط زیست و موجودات دریایی خواهد گذاشت.

دنیل اندر استاد دانشگاه یوتا و پژوهشگر محیط زیست در این باره می گوید: تمام سلاح های اتمی برای طبیعت مضر هستند. آمریکا نیز سال ها پیش آزمایش های اتمی، چون آزمایش بیکر را با اثرات بسیار مخرب در دریا انجام دادند.

اژدر پوسایدون را می توان به کلاهک های متعارف نیز مجهز کرد و علیه نیروی دشمن به کار برد.

در نهایت حتی اگر تمام ادعا ها درباره پوسایدون درست باشد باز هم هولناک ترین سلاح دنیا بمب های هسته ای هستند که در خشکی منفجر می شوند و اثرات ویرانگرشان در تصور نمی گنجد.

هنوز اطلاعات چندانی درباره اژدر پوسایدون در دسترس نیست، اما گفته می گردد که طول آن حدود 20 متر است و حدود 10 هزار کیلومتر برد دارد.

منبع: فرارو

به "اژدر آخرالزمانی، سونامی اتمی به پا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اژدر آخرالزمانی، سونامی اتمی به پا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید